KURUMSAL

Tarihçemiz

Tarihçemiz

SEBAT METAL Denizcilik ve Çelik Konstrüksiyon Sanayiinde lider şirketlerden bir tanesidir.

SEBAT METAL 1992 yılında, Tuzla Tersanelerinde gemilerin blok ön imalatı ve blok yapımıyla gemi sektörüne adım atmıştır. İstanbul Tuzla'da bulunan özel sektöre ait tersanelerin birçoğunda yapılan, yurt içi ve yurt dışı gemilerin yapımında imzası bulunmaktadır.1998 yılına kadar tanker, konteyner, kargo ve kuru yük gemilerin yapımı gibi birçok projenin gerçekleşmesinde yapımcı firma olarak katkı sağlamıştır.

1998 Yılından itibaren SEBAT METAL ürün yelpazesini çelik, alüminyum, kompozit üzerine genişleterek, petrol platformu, römorkör, duba, feribot, yolcu teknesi, deniz tarama dubası, deniz otobüslerinden oluşan deniz filosunun modernizasyonu işlerinde hizmet vermeye başlamıştır.

2004 yılından itibaren SEBAT METAL, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. ne ait yolcu gemileri, deniz otobüsü, feribot, römorkör, iş botu servis teknesi gibi 103 adet gemilerden oluşan filonun tamir, bakım ve yenileme işlerinin yapmaktadır. Türkiyenin önde gelen kuruluşlarından olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.(İDO), Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDI), Kıyı Emniyeti gibi devlet kuruluşlarının ihalelerini alarak tamir, bakım ve yeni inşa taleplerine hizmet vermektedir.

Günümüz teknolojisi ve uluslar arası kuraların getirdiği yenilikleri yakından takip ederek yeni projeler geliştiren firmamız, 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan, her biri 600 yolcu kapasiteli 3 adet yolcu taşıma gemisi projelerinin yapımını üstlenmiştir. Tüm proje ve dizaynı firmamıza ait olan bu gemilerin teslimi, 1. gemi Aralık 2009, 2. gemi Ocak 2010 ve 3. gemi Şubat 2010 tarihlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesiine teslim edilerek İstanbul boğazında hizmet vermeye başlamıştır.

2009 yılında Türkiye Denizcilik İşletmelerinde (TDI) yapılan ihale sonucunda 3 adet Pilot bot ihalesini almıştır.17,5 metre boyunda ve dizaynı tarafımızdan yapılmış olan Pilot botların inşasını bitirerek 2010 yılında teslim etmiştir.

SEBAT METAL aynı zamanda kara sektöründe de faaliyetlerini sürdürmektedir. Çelik konstrüksiyon ve metal işleme işlerinde birçok projeyi hayata geçirmeye devam etmektedir. Fabrika yapımı, çelik köprü, çelik çatı ve benzeri çelik yapıların projelendirilmesi gibi alanlarda da hizmet vermektedir.

2012 yılında Bilkent Holding’e bağlı olarak 2006 yılında kurulan Meteksan Savunma Sanayii A.Ş.’de firması ile Savunma Sanayine adım atarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Gölcük te teknolojik bir imalat olan simülatör projesini almış olup yurt içi ve yurt dışı askeri projelerine devam etmektedir.

Firmamız yurt dışı ve yurt içinde çeşitli alanlardaki faaliyetlerini çevre ve İSG mevzuatlarına ve hukuken bağlı bulunduğumuz tüm kuruluşların standartlarına, maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürdürmek için de kaliteli, yenilikçi, modern ve dünya standartları uygun olarak çelik, alüminyum, kompozit üzerine, proje ve dizayn çalışmalarıyla gerekli hizmet vermektedir.